Szablon stworzony przez Arianę dla Wioski Szablonów | Technologia Blogger | X X X

czwartek, 15 listopada 2018

182. English matters (73) + wydania specjalne (28/2018, 29/2018), Deutsch aktuell (91)

Nowości od wydawnictwa Colorful Media! Dzisiaj przychodzę do was z dwoma magazynami: English matters do nauki języka angielskiego, oraz Deutsch aktuell przeznaczonego dla osób uczących się języka niemieckiego. Dodatkowo dwa wydania specjalne EM - w tym jedno naprawdę wyjątkowe! Zapraszam. 

73. wydanie English matters: rozpoczynająca sekcja This & that zawiera cztery krótkie teksty: A Fungus which controls insects' minds, The call of the Void, Oranges aren't orange oraz Run: The most complex word in th english language. Następujący dział to People and lifestyle, która rozpoczyna się od artykułu o Meghan Markle, księżnej Sussexu. Tekst przybliża nam jej niesamowitą postać, przedstawia ją jako aktywistkę, która nawet pomimo dołączenia do rodziny królewskiej, nie zmieniła swoich zainteresowań. Kolejny tekst Millennials - What's the Fuss? autorstwa Eweliny Błońskiej przedstawia nam to niesamowite pokolenie, zwracając uwagę na zmiany, jakie dotknęły osoby urodzone trzydzieści bądź dwadzieścia lat temu. Trzecim artykułem w tym dziale jest A Genius in the Madding Crowd poświęcony Thomasowi Hardy'emu - angielskiemu pisarzowi i poecie. 

Sekcja Culture składa się z dwóch artykułów - oba teksty bardzo przypadły mi do gustu. Death Penalty Over The Centuries przybliża czytelnikowi jedną z najbardziej kontrowersyjnych kwestii - karę śmierci. Z kolei Bald Eagle - The History of the Symbol, jak sam tytuł wskazuje, przedstawia historię jednego z najbardziej rozpoznawalnych symboli Stanów Zjednoczonych - bielika amerykańskiego. W dziale Conversation Matters przenosimy się do sali sądowej i mamy okazję poznać słownictwo związane z sądownictwem. Language zawiera dwa teksty, dzięki którym mamy okazję poznać intrygujące tajniki poszerzania swojego słownictwa oraz Used to. Sekcja podróżnicza (Travel) skupia się na południowym wschodzie USA - Florydzie. Ostatnim działem jest Leisure z kolejnym artykułem: Brazilian Jiu Jitsu,  prócz tego coś dla fanów Florence + the Machine! Owen Williams postanowił przyjrzeć się z bliska najnowszej piosence tego zespołu - Hunger. Wydanie zamyka Rack your brain, czyli test ze zdobytych wiadomości. 


28. wydanie specjalne magazynu English matters bardzo mnie zaskoczyło, bowiem stanowi długoterminowy kalendarz na kolejny rok. Dwanaście miesięcy, a w każdym cztery teksty, artykuły, ćwiczenia gramatyczne bądź intrygujące ciekawostki. Long-term Calendar zawiera 48 różnorakich treści. To wyjątkowe wydanie przypomina całoroczny przewodnik nauki języka angielskiego. Znajdziemy w nim, m.in. Seven Idioms of the Week, The Greates Vloggers of All Time, The History of Good and Evil, New Seven Wonders of the World, Stephen King, King of Suspense, Verbs Expressing Movement, Talk Around the Office, 100 Nightmarish English Words for Poles, Seven Ways of Learning English by Listening, Order of Adjectives, The Cracking World of Eggs, Helena Bonham Carter - the Corset Queen. To wydanie specjalne polecam szczególnie! Przyda się nawet osobom, które nie korzystają z English matters. Spora część zawartości dostępna jest w wersji mp3, co korzystnie wpłynie na naukę. 



29. wydanie specjalne magazynu EM poświęcony jest świętom oraz festiwalom na całym świecie. This & that zawiera całoroczny, krótki przegląd najpopularniejszych festiwali, m.in. Halloween, Bonfire Night, St. Patrick's Day, czy May Day. Intrygujące teksty przenoszą nas w różne zakątki świata - bardzo zainteresował mnie ten poświęcony kalifornijskiemu festiwalowi Coachella. Czy wiedzieliście, że w UK odbywa się festiwal strachów na wróble? Sekcja People and Lifestyle składa się z czterech tekstów: Guy Fawkes and the Bonfires, poświęcone Dniu Guya Fawkesa, Saint Patrick of Ireland, Communities Across the UK - czyli jak różne społeczności celebrują swoje święta w UK; Burns Night, a Celebration of the People's Poet - tutaj możemy dowiedzieć się czegoś więcej o szkockim święcie. Culture. Pierwszy artykuł poświęcony jest Halloween - Jonathan Sidor prezentuje, w jaki sposób amerykanie celebrują śmierć; następnie Thanksgivin Day - the Puritan Celebration, Now and Then, The Fourth of July - a Declaration of Independence, British Christmas Traditions, The History of Valentine's Day, Can You Flip it? - the Pancake Craze, oraz Festival of Fans of Fashion. Conversation Matters zawiera słownictwo związane ze świętami Bożego Narodzenia - At the Christmas Table. W sekcji Language znajdziemy słownik Wielkanocny, a Travel przenosi czytelników na obchody sylwestrowe w Londynie. Całość zamyka sekcja Leisure z dwoma tekstami oraz Rack your brain.




91. wydanie magazynu Deutsch aktuell ewidentnie zostało odświeżone. Dziesięć sekcji, dziesięć artykułów plus cztery krótkie teksty. Film wydania: Meine teuflisch gute Freundin, książka wydania: Wenn wir wieder leben autorstwa Charlotte Roth, płyta wydania: Herrlich unperfekt Franziski. Sekcja Leute: Julia Seemann, Unterhaltung: Die bekanntesten deutschen Modesendungen, Kultur: Nachhaltige Mode, Kurz und Knapp: Karl Lagerfeld, Gesellschaft: Magersucht, Konversation: Die faszinierende Modewelt, Schon Gewusst - Kleider machen Leute, Grammatik: Zusammengesetzte Nomen, Kochecke: Dampfnudeln mit Vanillesauce, Reise - Munchem - die neue Modestadt. Najnowsze wydanie DA w dużym stopniu zostało poświęcone modzie, co sygnuje postać Karla Lagerfelda oraz modelki Julii Seemann. Moją uwagę szczególnie przyciągnął artykuł o anoreksji. A przepis znajdujący się w magazynie muszę koniecznie wypróbować! Ostatni tekst z sekcji podróżniczej dotyczący Monachium również szczególnie polecam. Ciekawe słownictwo oraz piękne ilustracje. 7 tekstów dostępnych jest w wersji mp3. 



(klikając w powyższy tekst zostaniesz przeniesiony na stronę kiosku Colorful Media)

Za egzemplarze serdecznie dziękuję wydawnictwu Colorful Media! 




komentarze

  1. Uwielbiam te gazetki. Można się wiele nauczyć. :) pozdrawiam :) www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Do angielskiego już nie kupuję, bo lubię czytać teksty tylko autentyczne :) Kupuję za to ten do niemieckiego, gdyż z niego wciąż sporo się uczę :D Widziałam wydanie kalendarza, ale jako iż EM już nie kupuję, to się nie zdecydowałam :D
    Pozdrawiam Zakładka do Przyszłości

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie słyszałam o tych gazetkach, pierwszy raz je widzę.

    http://hiddenxguns.blogspot.com/ - zapraszam do siebie. xx

    OdpowiedzUsuń
  4. Rzadko czytam tego typu pozycje. ;)

    OdpowiedzUsuń
  5. Ja nie znoszę magazynów, ale po ten angielski chyba będę musiała niedlugo sięgnąć.

    OdpowiedzUsuń
  6. oj, angielski by mi sie przydal bo ostatni raz uzywalam tego jezyka z jakies 15 lat temu i nic juz nie pamietam

    OdpowiedzUsuń
  7. Odpuściłam sobie już czytanie tych gazetek.

    OdpowiedzUsuń
  8. Właśnie sobie uświadomiłam, że dawno nie rozmawiałam po niemiecku...

    OdpowiedzUsuń
  9. Magazyn do nauki niemieckiego zupełnie nie dla mnie, ale to wydanie specjalne EM wydaje się całkiem niesamowite i w sumie zaskakujące ;>

    OdpowiedzUsuń
  10. Jedynym magazynem, z którego korzystałam przy nauce języka angielskiego było Easy English. To był naprawdę wybitnie dobry materiał. Nie wiem czy teraz sięgnęłabym po czasopismo do nauki języka. Chyba bardziej skorzystałabym z internetu, albo książki.

    OdpowiedzUsuń
  11. Sporo osób chwali sobie te magazyny. Chyba będę musiała się im kiedyś bardziej przyjrzeć. Wydaje mi się, że takie czasopisma są dobrym sposobem na podszlifowanie angielskiego, ale także po prostu to dobra okazja do zdobycia wiedzy zawartej w artykułach.
    Pozdrawiam cieplutko :)

    OdpowiedzUsuń
  12. Interesujące propozycję. Muszę przyjrzeć się im kiedy będę w Polsce. :)

    OdpowiedzUsuń
  13. znam i czasem sięgam :)

    OdpowiedzUsuń
  14. ciekawe magazyny. Będę musiała je zobaczyć

    OdpowiedzUsuń
  15. Spotkałam się już z nimi kilka razy, ale nigdy nie miałam w łapkach :p Prędzej sięgnęłabym po gazetkę do nauki niemieckiego, bo znajomość tego języka to takie moje marzenie, niestety przez lata edukacji nigdy nie trafiłam na dobrych nauczycieli :(

    OdpowiedzUsuń
  16. Nie słyszałam o tych gazetkach, a wydają się ciekawe :-) Muszę nadrobić :-D

    OdpowiedzUsuń
  17. Kiedyś miałam w planach zapoznanie się z tym angielskim magazynem (bo niemieckiego naprawdę bym nie zrozumiała), ale skoro od tylu lat jest mi z nim nie po drodze, to stwierdziłam, że jakoś nie jest mi on niezbędny w życiu. Także podziękuję.

    OdpowiedzUsuń
  18. Nie korzystałam z czaspism do nauki języków obcych. Jedyne które kojarzę to jedynie Easy English. Cóż ja swoją edukację już zakończyłam jakiś czas temu. Choć teraz takie czasopismi przydałoby się do odświeżenia języka .

    OdpowiedzUsuń
  19. Do English Matters zraziłem się dawno temu gdy znalazłem w nim błędy. Od lat nie czytam. Zresztą nie było tam za bardzo treści, która mogłaby pomóc osobom przejść z C1 na C2. Wtedy też brakowało jasnego określenia poziomów językowych wg Rady Europy, które pomagają w nauce. Coś się zmieniło pod tym względem? Zerknąłbym na wydania specjalne pod kątem pomocy w nauczaniu języków obcych.

    Bardzo mnie ciekawk gdzie jest ten świat? Bo Wielka Brytania, Irlandia i USA to za mało by mówić o świecie. To nawet nie połowa krajów, w którym większość ludności posługuje się angielskim jako ojczystym ,a już w ogóle daleko jest to od listy krajów w którym angielski jest językiem oficjalnym, więc nie szafujmy tym światem, jeśli dotyczy to paru krajów na krzyż.

    OdpowiedzUsuń
  20. Świetne magazyny.... szkoda, że mam na nie tak mało czasu...

    OdpowiedzUsuń