Wrześniowo-październikowe wydania dwumiesięczników do nauki języków obcych: English matters do nauki języka angielskiego oraz Deutsch aktuell dla osób chętnych do nauki języka niemieckiego! Serdecznie zapraszam do sprawdzenia co kryje się w środku.
English matters - wydanie 72
Już samo This & that bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Uwielbiam kulturowe ciekawostki, także America's favourite food niesamowicie mnie zaintrygowało. EM prezentuje dziesięć ulubionych dań Ameryki - są to, między innymi: GORP oraz jerky. Jesteście ciekawi, co to takiego? Wystarczy zajrzeć do magazynu! W otwierającej sekcji znajdziemy jeszcze sezonowe idiomy i trzy inne, krótkie teksty. Hitem tego wydania jest artykuł autorstwa Jonathana Sidora (który ogólnie przejął najnowszą odsłonę magazynu pod względem atrakcyjności artykułów) w dziale People and Lifestyle pod tytułem 25 Reasons to Read Dickens. Tekst w sam raz dla moli książkowych oraz fanów literatury klasycznej! Charles Dickens to sztandarowa postać literatury wiktoriańskiej Anglii. Kto nie czytał, ten na pewno o tym panie słyszał. Tekst nie tylko zachęca do sięgnięcia po pióro autora, ale również przybliża biografię Dickensa oraz problematykę jego utworów. Całość przyprószona interesującym słownictwem. Kolejny artykuł (znowu coś dla książkomaniaków) dotyczy Davida Baldacciego - przyznam szczerze, że o tym panie nie słyszałam. Jest to jeden z czołowych współczesnych pisarzy, który wydał trzydzieści pięć powieści dla dorosłych czytelników. Niektóre z jego porywających historii, zostały przeniesione na ekran.
Artykuł How to Learn English with Memory Tricks prezentuje sposoby przyswajania języka angielskiego za pomocą trików pamięciowych. Jakie z nich są najefektywniejsze? Warto sprawdzić, zanim się rozpocznie naukę! Sekcja Culture zawiera wywiad z Stellą Collins, autorką książki Neuroscience for Learning and Development, tekst dotyczący poczucia przynależności do ojczyzny - bądź też ojczyzn oraz The 'Chunnel' Under the Water. Conversation Matters: tym razem padło na stacje benzynowe. Jakie słownictwo jest nam potrzebne podczas pobytu na niej? Jak przeprowadzić sensowną rozmowę? Warto się dowiedzieć. Prócz tego - komiks Girls' Night Out - coś dla nas, drogie panie! W dziale Language informacje, przykłady i ćwiczenia trybów warunkowych. Z kolei sekcja podróżnicza zabiera nas do Nowego Orleanu.
Deutsch aktuell - wydanie 90
Szybki przegląd magazynu służącego do nauki języka niemieckiego! Film wydania: Wildes Herz. Książka wydania: Olga, Bernhard Schlink. Muzyka: Dafur lebe ich, Anni Perka. Sekcja Leute przybliża nam postać niemieckiej piosenkarki Alice Merton. Nagrała ona, m.in. popularne No Roots, które zapewne słyszeliście w radiu. W kolejnym artykule znajdują się najpopularniejsze filmy niemieckojęzyczne, które warto znać - na przykład, Sissi lub kultowe Good bye Lenin!. Coś dla fanów niemieckiego kina. Dział Kultur zawiera temat numeru: Tipps und Tricks fur einen vollen Geldbeutel. Prezentują one ciekawe sposoby na to, jak się wzbogacić. W kolejnym dziale - Lied możemy przeczytać o kolejnej piosenkarce Yvonne Catterfeld. Sekcja Gesellschaft również porusza kwestie finansowe - tym razem prezentuje potęgę eksportową Niemiec. W Konversation przenosimy się na giełdę, a sekcja podróżnicza przenosi czytelnika do niemieckich miast biznesu: Frankfurtu i Zurychu. Prócz tego wydanie dziewięćdziesiąte zawiera ciekawy przepis kulinarny na musli Birchera oraz kilka innych, ciekawych artykułów.
Jestem właśnie w trakcie lektury najnowszych numerów! :)
OdpowiedzUsuńChyba muszę się w końcu na nie skusić!
OdpowiedzUsuńpozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)
Z angielskim nie mam problemów, ale chętnie bym wróciła do niemieckiego, bo jak się nie używa to się traci trochę ta znajomość...
OdpowiedzUsuńDo niemieckiego muszę wrócić, więc chyba czas kupić jakąs przypominajkę ;)
OdpowiedzUsuńNawet nie wiedziałam,że są takie czasopisma. Aż tyle mnie omija.
OdpowiedzUsuńJa jakoś niestety średnio lubię takie magazyny :)
OdpowiedzUsuńhttp://recenzentka-doskonala.blogspot.com/2018/09/zodziejka-dusz-zapomnij-o-mnie.html
Tego typu gazety pamiętam ze szkoły. Ale...nie wiem, czy w jakikolwiek sposób, kiedykolwiek pomogł mi w nauce języka. Okazuje się, żę obecnie lepiej mówię w języku angielskim którego nigdy nie uczyłam się w żaden sposób niż po niemiecku, choć tego uczyłam się 10 lat XD
OdpowiedzUsuńNie znam języka niemieckiego (i mnie do niego nie ciągnie), natomiast przez tyle lat uczyłam się angielskiego, ale gdybym miała przeprowadzić jakąś rozmowę z Anglikiem lub napisać list w tym języku... Poległabym! Dlatego nie sięgam po takie magazyny. Owszem, może bym sobie co nieco przypomniała, ale aktualnie wolę zająć się czymś innym. :)
OdpowiedzUsuńDEMONICZNE KSIĄŻKI
Ten magazyn do języka angielskiego brzmi interesująco. :) Niemieckiego nie znam, także no. xd
OdpowiedzUsuńJools and her books
U mnie w tej chwili język włoski króluje, chętnie zakupię prenumeratę czasopisma w tym języku. :)
OdpowiedzUsuńWydaje się ciekawe, może kiedyś sięgnę, na razie chcę przeczytać książkę po angielsku, która ma powyżej 300 stron :)
OdpowiedzUsuńJak zwykle ciekawe tematy w tych magazynach :D
OdpowiedzUsuńhttp://whothatgirl.blogspot.com
Tryby warunkowe... magazyn przydałby się niektórym moim uczniom :D Sama chętnie sięgnęłabym po "English Matters", więc kto wie, może się skuszę. Na pewno odpuszczę sobie magazyn z niemieckim, bo w tym języku, po dwóch latach nauki, umiem się tylko przedstawić :)
OdpowiedzUsuńZa magazynami nie przepadam ;)
OdpowiedzUsuńEnglish matters chętnie bym przeczytała :)
OdpowiedzUsuńMam ten "English matters" i zdecydowanie to czasopismo godne polecenia.
OdpowiedzUsuńMusze polecić je mojej córce. Nauki nigdy za wiele :)
OdpowiedzUsuńZdecydowanie mój ulubiony magazyn :)
OdpowiedzUsuńMuszę w końcu kupić ten magazyn.
OdpowiedzUsuńEnglish Matters znam doskonale, ale o Deutsch Aktuell - pierwsze słyszę! A właśnie po latach przerwy wracam do tego języka... nie wiem tylko, czy jednak poziom na razie nie za wysoki, póki sobie nie odświeżę szprechania ;)
OdpowiedzUsuń