Szablon stworzony przez Arianę dla Wioski Szablonów | Technologia Blogger | X X X

wtorek, 14 maja 2019

226. Ilustrowana gramatyka angielska dla dzieci

Gramatyka to dział językoznawstwa będący prawdziwą zmorą osób uczących się języka obcego, jak i tych, którzy go nauczają. Niestety rzadko kiedy reguły odpowiadające za generowanie wyrazów i zdań są jasne jak słońce. Często są opisane zawiłym językiem i wsparte niewystarczającą ilością przykładów oraz ćwiczeń. Większość książek zajmujących się zagadnieniami gramatycznymi jest równie niejasna co sama gramatyka - uwierzcie mi, coś wiem na ten temat. Jak zatem znaleźć taką, która będzie jasna, ciekawa, bogata w przykłady i ćwiczenia, a w dodatku swą szatą graficzną przyciągnie uwagę dziecka na tyle, by nauka była czymś przyjemnym? Dzisiaj przychodzę do Was z moją propozycją, a mianowicie Ilustrowaną gramatyką angielską dla dzieci. 


Już pierwsza strona Ilustrowanej gramatyki angielskiej dla dzieci wywarła na mnie pozytywne wrażenie. Z jednej strony nie jest to nic wielkiego, z drugiej jednak - tak drobny zabieg czyni tę książkę w oczach ucznia ważną, bo moją osobistą. Mowa tu o rubryczce Belongs to, czyli Należy do. W tym miejscu dziecko wpisuje swoje imię, co pierwszą lepszą książkę zamienia w spersonalizowany egzemplarz. Ilustrowana gramatyka angielska dla dzieci nie porusza bardzo wielu zagadnień, ale za to mocno skupia się na podstawach gramatycznych, które bezsprzecznie stanowią fundament wiedzy, którą uczeń zdobędzie w kolejnych latach nauki. Znajdziemy tutaj ponad trzydzieści tematów - od czasownika to be, przez rzeczowniki policzalne i niepoliczalne, liczbę mnogą i pojedynczą wraz z nieregularną liczbą mnogą, rodzajniki, formę dzierżawczą rzeczownika, liczebniki, stopniowanie przymiotników, czasowniki wyrażające czynność, aż po tryb rozkazujący. Oczywiście tych zagadnień jest więcej, jednak postanowiłam wymienić kilka z nich. 


Książka wypełniona jest bogatą i atrakcyjną szatą graficzną, która błyskawicznie przyciąga wzrok odbiorcy. Tabele, komiksy, proste wykresy oraz barwne ilustracje pomagają w zapamiętaniu treści, a liczne ćwiczenia w różnorodnej formie (krzyżówek, dopasowywania, przekształcania, podpisywania, uzupełniania, zakreślania) pozwalają dziecku przeobrazić teorię w praktykę. 


Ilustrowana gramatyka angielska dla dzieci pełni funkcję zarówno podręcznika, jak i zeszytu ćwiczeń. Dla mnie - nauczyciela - to bardzo ciekawe źródło wiedzy teoretycznej jak i praktycznej. Co więcej, już nie mogę doczekać się, aż zacznę wykorzystywać tę książkę w pracy z moimi uczniami, którzy dopiero wkraczają w świat gramatyki języka angielskiego. 

Prezentowana w dzisiejszym poście książka wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. To fajna, ładna i przydatna pomoc w nauce podstaw gramatycznych języka angielskiego, z której chętnie będę korzystać w swojej pracy. 

Za egzemplarz serdecznie dziękuję wydawnictwu IBIS!
 


komentarze

 1. Taka książeczke chętnie sprezenuje mojej małej

  OdpowiedzUsuń
 2. Konstrukcja i wydanie książki, na pewno umili dziecku nauka. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Angielski nas kompletnie nie interesuje. Czekam aż wydawnictwa przejrzą na oczy, że angielski nie jest jedynym językiem na świecie :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale wydawnictwa wcale tak nie myślą. Jest masa podręczników i pomocy dydaktycznych specjalizujących się w innych językach. Ja prezentuję głównie te do angielskiego, ponieważ ten język jest mi najbliższy spośród obcych. Poza tym, chcąc nie chcąc język angielski jest językiem globalnym. Dogadasz się nim w większości krajów na całym świecie i to nic dziwnego, że jest tyle książek ułatwiających jego naukę - a ja się z tego bardzo cieszę, bo mam w czym wybierać.

   Usuń
  2. Wiadomo, że angielski najpopularniejszy, zwłaszcza na naszym kontynencie.

   Usuń
 4. Szkoda, że takich książeknie było, jak ja byłam mała. Gramatyka od zawsze byładla mnie wielkim wyzwaniem. Chętnie kupię, dla moich dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 5. To może być niezła kopalnia inspiracji - no i angielska gramatyka to wciąż dla mnie zmoraaaa...
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Sporo takich pomocy do nauki języka na rynku wydawniczym, łatwo znaleźć coś, co nam odpowiada.

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka wygląda bardzo interesująco. Musi być bardzo przydatna.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak dla mnie na wielki plus. Coś co dzieci zaciekawi ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo ciekawa i przydatna książka :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo ładne wydanie. Jestem ciekawa czy tego typu książeczka zachęciłaby moją córkę do nauki. Akurat za angielskim nie przepada.

  OdpowiedzUsuń
 11. to nie tylko coś dla dzieci, ale i dorosłych, bardzo pomocna książka

  OdpowiedzUsuń
 12. Fajnie, że robi sie coraz bardziej kolorowe i coraz bardziej ciekawe książeczki do nauki. To bardzo pomaga :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Idealna do nauki języka :-)

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo fajnie wygląda ta książeczka 🤗 Pozdrawiam
  nightmareskillme.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Sama z chęcią uczyłabym się z takiej ksiazki, bo gramatyka u mnie kuleje.

  OdpowiedzUsuń
 16. Z gramatyka angielska zawsze miałam problem. Zeby bylo smieszniej, mieszkam w Anglii i uzywam tego jezyka na codzien xD moja corka sie tutaj urodzila, wiec ona ten jezyk bedzie znala w takim stopniu jak rodowici anglicy, ale gdybym dalej mieszkala w Polsce, to mozliwe, ze bysmy z tej ksiazki skorzystaly :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Bardzo fajna książeczka, myślę, że dla dzieci, ale nawet i dla starszych rozpoczynających naukę będzie ciekawą alternatywą dla innych książek :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Gramatyka była zawsze moją zmorą w nauce języka, a tych uczyłam się sporo (węgierski, fiński, szwedzki, angielski i niemiecki) i z niczym nie miałam takich problemów, jak właśnie z tym. Dobry podręcznik do gramatyki to prawdziwy skarb.

  OdpowiedzUsuń
 19. Miło jest patrzeć, jak wychodzi coraz więcej książek umożliwiających od najmłodszych lat lepiej poznawać podstawy języków obcych, dzięki czemu dalsza edukacja nie będzie musiała sprawiać aż tylu problemów. Aż żałuję, że kiedy ja byłam dzieciakiem, to pomoce edukacyjne były w skąpych ilościach, za mega duże pieniądze, bo może dzięki temu więcej bym ogarniała w tej kwestii. ;)

  OdpowiedzUsuń
 20. Gramatyka angielska była dla mnie nie do przejścia, gdy uczyłam się jej w szkole. Myślę, że taka książka by mi pomogła z nauką tego języka. Ciekawe czy jest coś takiego z innymi językami bo teraz jestem w trakcie nauki niemieckiego i hiszpańskiego ;)

  OdpowiedzUsuń
 21. Grafiki wyglądają ciekawie i zastanawia mnie, czy w praktyce są tam faktycznie przydatne zadania. Gramatyka w j. angielskim była dla mnie momentami problematyczna, a po latach widzę jak ważna jest w trakcie komunikacji

  OdpowiedzUsuń
 22. To jest dla mnie. Angielska gramatyka to dla mnie zmora do dnia dzisiejszego. Zdecydonwie musiałabym sobie dużo przypominać. Kinga

  OdpowiedzUsuń
 23. To jest dla mnie. Angielska gramatyka to dla mnie zmora do dnia dzisiejszego. Zdecydonwie musiałabym sobie dużo przypominać. Kinga

  OdpowiedzUsuń
 24. Bardzo fajna książka. Dzień dziecka się zbliża, więc będzie jako dodatek do prezentu dla dziewięciolatka, który dzielnie uczy się angielskiego :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Świetna książeczka! Pamiętam, że w szkole często korzystałam z podobnych pomocy w nauce języka - zawsze są bardzo przydatne :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Słówka i gramatyka to podstawowa wiedza, aby w jakiś sposób porozumieć się w języku angielskim. Bez gramatyki będzie kłopot z tym, aby coś z siebie wykrzesać, ale przecież od nauki są odpowiednie kursy. Korzystajcie z nich np. tutaj https://lincoln.edu.pl/krakow/jezyk-angielski/kurs-angielskiego-dla-mlodziezy/ Polecam!

  OdpowiedzUsuń
 27. Fajnie wygląda może rzeczywiście warto by było na nią zwrócić uwagę jak dzieci będą starsze

  OdpowiedzUsuń
 28. Czy sa tutaj jakies czasy typu Present Simple Continuous itd. Moze ktos ma spis tresci ?

  OdpowiedzUsuń