Szablon stworzony przez Arianę dla Wioski Szablonów | Technologia Blogger | X X X

wtorek, 2 sierpnia 2016

37. Wydanie specjalne: English matters (18)

Po raz kolejny mam szansę zaznajomić się z geniuszem magazynów Colorful Media. Wydanie specjalne English matters składa się z pięciu działów: This and That (to i owo), Lifestyle, Places, Conversation matters, On the Way. Póki co, na rynku pojawiło się 18 wydań tego magazynu.  

Wydanie numer 18: Travel Smart poświęcone jest podróżą, podróżowaniu oraz jak robić to z głową. Wzbogacone jest o listę słówek z magazynu w pliku pdf oraz słuchanki z artykułów w formacie mp3. 


W This and That, które w swój sposób zapowiada o czym będziemy czytać w dalszej części magazynu, mamy okazję poznać ważnych odkrywców (Leif Erikson, James Cook, Jack Kerouac, Amelia Earhart), o których umieszczone jest kilka ciekawych informacji. Już w tym miejscu muszę napomknąć o tym, jak fajnie jest nie dość, że uczyć się po angielsku, to i poszerzać ogólnie swoją wiedzę. Następnie w tej sekcji znajduje się Most Common Travel Mishaps, czyli najczęściej popełniane błędy podczas podróżowania - znajdziemy tam słownictwo; oraz Time for Idioms, czyli idiomy. W technikum byłam na profilu turystycznym, także większość znałam, aczkolwiek wielu osobom na pewno ogromnie się to przydało - zwłaszcza o tej porze roku. Możemy również przeczytać o Bhutanie, państwie w Azji Południowej (jak moje horyzonty geograficzne się poszerzają dzięki temu magazynowi!). 

Sekcję Lifestyle otwiera artykuł Smart Accommodation poświęcony zakwaterowaniu. Tekst ten niezwykle mnie zaskoczył powiewem zupełnie nowych, zaskakujących i dotąd mi nieznanych rodzajów zakwaterowania - i wcale nie mam tu na myśli noclegu w hotelu zrobionym z lodu (z jakimi możemy spotkać się, m.in. w Szwecji, Finlandii, czy Kanadzie), czy w niemiecki Propeller Island City Lodge, gdzie można spać w trumnie. English matters podsuwa nam pomysłu na kwaterę w typie SMART, czyli wygodnie, po rozsądnej cenie, w miłej atmosferze.  Większość z nich wymaga sporej dawki zaufania z naszej strony (np. Home from Home, czyli wymiana domami). What's App przybliża nam różne aplikacje, które możemy pobrać na swój smartfon, które mają na celu pomóc nam podczas podróży, np. podczas bookowania lotu, szukania kwatery. Następnie Nicely Equipped zawiera pomocne wskazówki dotyczące sprzętu oraz gadżetów, które powinniśmy nabyć bądź zabrać ze sobą w podróż. Tekst oczywiście zawiera bogate słownictwo specjalistyczne, jak i ogólnikowe. Czwarty artykuł nosi tytuł Budget Travel i jak sama nazwa mówi, dotyczy on korzystnego podróżowania. Dzięki wskazówką z artykułu możemy zaplanować tanią podróż, która na pewno nas usatysfakcjonuje. Publikacja wzbogacona jest o krótkie teksty poboczne oraz trzy, dokładnie wytłumaczone w języku angelskim idiomy. Artykułem zamykającym tą sekcję jest By Bus Around the World. Bardzo bogaty w słówka, teksty podoczne. Osobą, która gości w tym tekście jest Karol Lewandowski - podróżnik, pisarz i blogger, z którym przeprowadzono dokładny i  ciekawy wywiad, dotyczący podróżowania. Dla mnie najlepszym tekstem był Smart Accommodation. 


W dziale Places również znajdziemy masę ciekawych, użytecznych i atrakcyjnych informacji. Sekcja otwierana jest przez tekst autorstwa Daniela Sandforda pod tytułem Travelling on a Shoestring in the UK znakomicie wciąga nas tematykę numeru. Publikację na pewno powinna przeczytać każda osoba, która planuje wyjazd do UK - mamy tu informacje dotyczące wyżywienia, transportu, zakwaterowania, atrakcji turystycznych i innych sfer wiążących się z turystyką na każdą kieszeń. Autor nie tylko przybliża nam nie tylko atrakcyjne poznawanie UK, ale robienie to w sposób oszczędny. Healthy Holidays pomaga nam zaplanować aktywne w ruch fizyczny wakacje. No Spain No Gain przenosi nas do gorącej Hiszpanii - raju dla urlopowiczów. Ten krótki tekst jest przepełniony ciekawymi informacjami i barwnymi ilustracjami. Zawiera wszystko to, co powinniśmy odwiedź, spróbować bądź zrobić w Hiszpanii, m.in. zjeść tapas, zwiedzić Rzymski Teatr w Meridzie, czy wziąć udział w festiwalu La Tomatina. Kolejnym celem naszej podróży jest Mecedonia. The Magic of Macedonia to rozwinięty artykuł przybliżający nam atrakcje turystyczne Macedonii, kulturę i zwyczaje. Autorka głównie skupia się na dwóch miastach: stolicy Skopje oraz Ochrydzie. Ostatni artykuł w tej sekcji to Affordable Festivals, czyli wszystko to, co interesuje młodych ludzi. Festiwale muzyczne, duże imprezy! O połowie nawet nie miałam pojęcia, a teraz mam ochotę na wszystkie. Ten tekst przykuł najmocniej moją uwagę. 

Przechodzimy do sekcji Conversation Matters. Tu mamy tylko jedną publikację, noszącą tytuł Where on Earth?, zawierającą rozmówki, które na pewno sprawdzą się podczas pytania o drogę, dawania wskazówek, meldowania się w hotelu oraz pobytu w nim. Mamy tu również ciekawe triki ułatwiające życie za granicą. 


Ostatni dział On the Way dotyczy kuchni zagranicznej. Możemy się dowiedzieć o ciekawych potrawach, które powinniśmy spróbować będąc w danym miejscu, np. w Rzymie, Londynie, czy Madrycie. Podróżowanie to przecież nie tylko odkrywanie nowych miejsc, ale i smakołyków! 

Travel Smart to idealne wakacyjne wydanie, które - jak wcześniej udowodniłam - zawiera całą masę informacji, wskazówek, ciekawostek, trików oraz pięknych ilustracji. Warto zapoznać się z nim przed podróżą, a nawet i zabrać ze sobą! 

Za egzemplarz serdecznie dziękuję wydawnictwu Colorful Media!

komentarze

 1. Ja raczej tak średnio interesuję się tą gazetą. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Typowo wakacyjny numer, bo o podróżach opowiadający. P.s. Ja aż takiego zaufania wobec obcych nie mam i nie miałabym odwagi wymienić się domami. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Magazyn wydaje się na prawdę bardzo ciekawy ;) Może nawet go kupię... :D

  Pozdrawiam cię z całego serduszka <3
  Tusia z bloga tusiaksiazkiinietylko.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Polecam, ciekawe czasopisma :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem tym czasopismem zainteresowana ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem tym czasopismem zainteresowana ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam i to specjalne wydanie jest świetne dla osób, które zabierają się za podróżowanie!!! <3

  OdpowiedzUsuń
 8. Zagraniczne kuchnie, podróże... Wszystko to, co kocham. To wydanie wydaje się naprawdę interesujące. Może sięgnę, żeby dowiedzieć się co nieco więcej.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo interesujące :)
  Mogłabym prosić o poklikanie w linki w tym poście (Dresslink)? Byłabym bardzo wdzięczna :)
  Może wspólna obserwacja? :)

  http://veronicalucy.blogspot.com/2016/07/off-shoulder-top-and-backpack.html

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetna sprawa, zwłaszcza dla miłośników takich rzeczy *.*

  OdpowiedzUsuń
 11. Zawsze uważałem, że to czasopismo należy do grupy tych, których nie wypada nie znać. Dobrze napisane, przygotowane graficznie i przede wszystkim uczące angielskiego i nie tylko. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Uwielbiam te magazyny :) Są lepsze, niż lekcje angielskiego :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Uwielbiam ten magazyn, a twój post przeniósł mnie na moment do intrygującego świata :)

  OdpowiedzUsuń
 14. A ja prawie nie używam na co dzień języka i zapominam.... Przydałaby mi się taka gazetka :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja również ostatnio recenzowałam to wydanie :)
  Kładę duży nacisk na język angielski i "English Matters" to dla mnie świetna sprawa.
  Pozdrawiam :)
  Zagubiona w słowach

  OdpowiedzUsuń
 16. Coraz bardziej interesuje mnie ten magazyn, ale do tej pory nie miałam okazji, by się z nim zapoznać osobiście, a nie z recenzji

  OdpowiedzUsuń
 17. Koniecznie muszę się w końcu zapoznać z tym czasopismem :)
  Pozdrawiam!

  napolceiwsercu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Takie wakacyjne wydanie mogłoby mi pomóc choć lekko podszkolić język. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Coś dla mnie! Idealne by podszkolić się przed podróżą :D

  http://problemymugoli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 20. Ciekawe to wydanie specjalne :) będę musiała wybrać się do Empiku po ten numer ;)

  OdpowiedzUsuń
 21. Jakiś czas temu odkryłam ten magazyn i mam nadzieję, ze niedługo będę mgła go przeczytać :>
  Pozdrawiam
  secretsofbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 22. Ja nigdy nie czytałam tej gazety, ale ciekawi mnie. ;)
  Pozdrawiam. ;**

  OdpowiedzUsuń
 23. Ja zanim zacznę inwestować w ten magazyn muszę trochę podszkolić angielski ;)

  OdpowiedzUsuń